Ovládání vrat -Garážová vrata

MARANTEC

  • stropní pohony 230V
  • záruka 5 let

Již pátá generace pohonů garážových vrat od firmy Marantec. Centrální řídící jednotka s elektomotorem odpovídá všem moderním požadavkům na pohony garážových vrat. Velmi příjemnou vlastností pohonných systémů Marantec Comfort je jejich schopnost pozvolného využití síly potřebné k pohybu garážových vrat, tedy startovat a zastavovat chod vrat měkce a to v obou směrech pohybu. Měkké starty a zastavení zaručují maximálně tichý chod vrat, ve dne i v noci.
Patentovaná vypínací automatika pohonných systémů Marantec Comfort reaguje okamžitě na sebemenší překážky a to už při mírném pohybu na popud narušení signálu bezpečnostních čidel, kdy se úkon garážových vrat nejen zastaví, ale celý pohyb se vrátí o 20 cm zpět. Pomocí programování vedeného podrobným návodem, je zprovoznění všech pohonných systémů Marantec Comfort velmi jednoduché a předchází se všem komplikacím.

SOMFY

  • stropní pohony  230V
  • záruka 5 let

Pohony francouzského výrobce SOMFY mají parametry pohonu přednastaveny pro většinu instalací garážových vrat, což umožňuje rychlé uvedení do provozu bez zdlouhavého nastavování. Dále je možné nastavit např. citlivost rozpoznání překážky, rychlost dovření při zavírání, částečné pootevření a nezávislé ovládání vestavěného osvětlení.

K výběru je několik vodicích kolejnic s řetězem nebo řemenem.

V nabídce je pohon Dexxo Compact RTS pro garážová vrata do 7m2, pohon Dexxo Optimo RTS pro vrata do 10m2 a pohon Dexxo Pro 1000 RTS/io pro garážová vrata do 15m2, který je navíc vybaven displejem pro kontrolu ovládání. SOMFY rovněž nabízí inteligentní systém TAHOMA či CONNEXON, což vám usnadní pohodlné ovládání vrat, žaluzií a bran pomocí vašeho telefonu a to z jakéhokoliv místa a polohy.

 

DOORMAX

  • stropní pohony 230V
  • záruka 3 roky

Námi nově nabízené stropní pohony Doormax je jednoduchý a spolehlivý typ pohonu pro privátní vrata. Dle provedení má tlačnou a tažnou sílu 600N, 1000N nebo 1200N, přičemž verze 600N a 1000N máme k dispozici i ve variantě Speed, což zaručí rychlejší otevírání i zavírání garáže.

Programování pohonu je velmi jednoduché a intuitivní. Disponuje funkcí soft start a soft stop se spolehlivou detekcí překážek.

Je možné zapojit i elektrické jištění vstupních dveří a baterii pro napájení při výpadku proudu. Součástí sady stropních pohonů pro garážová vrata je řetězová nebo nylonová dráha s bonusem jednoho 4 – kanálového ovladače.

 

GFA ELEKTROMATEN

  • boční pohony 230 a 400V
  • záruka 5 let

Německá firma GfA (Gesellschaft für Antriebstechnik) vyrábí pod obchodní značkou ELEKTROMATEN® pohony a řídící jednotky pro průmyslová vrata. Elektromaten SE jsou speciální hřídelové pohony pro sekční vrata s vyvážením hmotnosti.

K dispozici jsou provedení s napájením 230V i 400V, pohon se skládá ze šnekové převodovky s dutým hřídelem, ručního nouzového ovládání (rychlý řetěz SK nebo odblokování ER) či integrovaného koncového spínače, včetně el. motoru.

Možnost připojení různých řídících jednotek a široké škály příslušenství. Tato konstrukční řada má výstupní kroutící momenty v rozsahu 50÷140Nm a počet otáček na výstupu 15÷65 min-1 . Běžně skladem typy pro max. tíhu vrat 2000 a 4000N, ostatní typy na objednávku.